Staj Programı

AISTUDIO NEDİR?

AlStudio yapay zeka alanında ilgi duyan insanları bir çatı altında buluşturan, farklı endüstriyel çalışma grupları altında (savunma sanayi, sosyal medya, üretim, kamu, bankacılık, tedarik zinciri, sağlık, akıllı şehirler…..vb.) Yapay zeka alanında projeler geliştiren ve eğitimler sunan bir organizasyondur.

 

STAJ SONRASI İŞ İMKANI

Organizasyon bünyesinde çeşitli özel şirketler ve sivil toplum örgütleri bulunmaktadır. Performansı yüksek stajyerlere, staj sonrasında tam zamanlı çalışan olarak iş teklifi sunulacaktır.

 

AISTUDIO FAALİYET ALANI

AISTUDIO’nun temel faaliyetleri; yapay zeka (veri analitiği, veri bilimi, makine öğrenimi) algoritmaları kullanan metin analitiği, görüntü isleme, tahminleme, optimizasyon, anomali tespiti ve otomasyon gibi alanlarda yazılımlar ve projeler geliştirmek, bu alanlarda eğitimler vermektir.

 

AISTUDIO PROJELERI

Sosyal Medya Analitiği

Twitter, Instagram ve Tiktok gibi sosyal medya uygulamalarından veri toplayarak, toplanan veriler ile belirlenmiş konular bazında kullanıcı davranışlarının analizi, sahte hesapların belirlenmesi, ilgi alanları bazında kullanıcı segmentasyonu, sosyal ağ analizi ile ilişki ağlarının belirlenmesi, doğal dil işleme ile metinlerden anlam ve konu başlıklarını çıkarmak başta olmak üzere sosyal medya analiz çalışmaları.

Uydu Görüntülerinin işlenmesi

Farklı uydu ver kaynaklarından gelen görüntüler üzerinde farklı türdeki arazilerin ayrıştırılması, binaların ayrıştırılması, tarım arazilerinin sağlık durumunun belirlenmesi ve rekolte tahmini çalışmaları.

Dijital Adli Analizler

Sonradan düzenlenmiş görüntü ve ses dosyalarının belirlenmesi, imza gerçekliği kontrolü çalışmaları.

Terör Finansmanı ve Kara Para Aklama Tespiti

Kamu kurumları ile yürütülen çalışmalarda, kara para aklama riski yüksek kişilerin belirlenmesine yönelik çözümlerinin makine öğrenimi yöntemleri ile belirlenmesi, sosyal ağ analizleri ile ticari ve finansal iliskilerin ortaya çıkarılması gibi çözümlerin geliştirilmesi.

 

STAJYER İŞ YÜKÜ

AISTUDIO bünyesindeki staj süresince, stajyerlerin tam zamanlı olarak yapacağı temel aktiviteler:

  1. Veri Analitiği alanında eğitimler almak
  2. Veri yönetimi, veri hazırlama, veri görselleştirme ve makine öğrenimi uygulamaları geliştiren endüstriyel çalışma gruplarında görev almak
  3. AISTUDIO’nun birlikle çalıştığı yazılım alanında faaliyet gösteren firmaların projelerinde görev almak
  4. AISTUDIO topluluğu ekiplerinde görev almak (web sitesi, sosyal medya, organizasyon, egitimler…vb.)

 

CALIŞMA YERİ VE ZAMAN

Çalışmalar Hibrid çalışma yöntemi ile yarı uzaktan, yarı ofiste/müşteri konumunda olacaktır. Ofis konumu Ankara Tekmer’dir. Staj programı Ocak, Mays ve Ekim aylarında başlayacaktır. Staj süresi her stajyer için farklılık gösterebilir.

 

STAJYERLERDE ARANAN NİTELİKLER

Stajyer adaylarının mezuniyet için proje dışında derslerinin kalmamış olması veya staj sonrasında asgari haftada 3 gün süre ile çalışmaya devam edebilecek durumda olmaları beklenmektedir. Adaylar bir kodlama dilinde iyi seviyede bilgili olmalıdır. Ayrıca; veri tabanı yönetim sistemleri, veri yönetimi, mobil uygulama geliştirme, önyüz geliştirme, API geliştirme, Kubernetes yapıları, Linux işletim sistemi yönetimi gibi alanlardan bir kaçında bilgi sahibi olması beklenmektedir. Makine ögrenimi, istatistik ve veri bilimi konusunda bilgili ve projeler geliştirmis olmak tercih sebebidir.

 

SEÇİM SÜRECİ

Stajyer adaylarının başvuruları önce CV üzerinden değerlendirilecek, ardından telefon veya yüz yüze mülakat ile sonlandırılacaktır.